Aerolínie easyJet dávajú stopku. Zrušili viaceré lety, najmä do Talianska

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet v piatok oznámila, že ruší niektoré lety a prijme opatrenia na zníženie nákladov, keďže vypuknutie koronavírusu zasiahlo dopyt v Taliansku a na ďalších európskych trhoch.

28.02.2020 10:09
debata

Aerolínie uviedli, že zaznamenali výrazné oslabenie dopytu a obsadenosti na severe Talianska, ako aj spomalenie dopytu na ostatných európskych trhoch po náraste prípadov nákazy vírusom Covid-19 na severe Apeninského polostrova. Bude tiež naďalej monitorovať situáciu a prispôsobovať svoj letový program dopytu.

Zrušené sú najmä lety do a z Talianska, spresnila spoločnosť easyJet. Uviedla tiež, že je ešte príliš skoro odhadnúť, aký vplyv bude mať koronavírus na jej výhľad v tomto roku, keďže kľúčová je letná sezóna.

Medzitým sa chce sústrediť na dosiahnutie prevádzkovej efektívnosti a úsporu nákladov. Počíta pritom so škrtmi v administratíve, pozastavením náboru a so znížením výdavkov vrátane kapitálových a odložením projektov, ktoré nie sú dôležité.

Aerolínie easyJet tiež uviedli, že v lete 2020 plánujú prerozdeliť lietadlá v rámci svojich základní, aby maximalizovali možnosti príjmu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #easyJet #koronavírus