Tipos funguje bez obmedzení, dočasne ho vedie podpredseda predstavenstva

06.12.2019 15:44

Národná lotériová spoločnosť Tipos funguje bez akýchkoľvek obmedzení. Dočasne ju vedie podpredseda predstavenstva Rastislav Sedmák. V reakcii na aktuálnu situáciu vo firme po obvinení a odchode bývalého šéfa Tiposu Jána Barcziho to uviedol tlačový odbor ministerstva financií.

„Predstavenstvo aj výkonný manažment spoločnosti sú plne funkčné. Vedením spoločnosti je dočasne poverený podpredseda predstavenstva,“ konštatoval rezort financií, pod ktorý Tipos spadá. K otázkam prijímania ďalších opatrení v súvislosti s fungovaním lotériovej spoločnosti je podľa MF nateraz predčasne sa vyjadrovať.

Bývalého predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Tiposu Jána Barcziho a bývalého šéfa IT Miloša Preleca zadržali príslušníci NAKA počas akcie 26. novembra. Polícia následne informovala, že v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ NAKA obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Zároveň polícia potvrdila, že vyšetrovateľ prokurátorovi ÚŠP predložil podnet na ich vzatie do väzby.

Vo štvrtok (5.12.) trojčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR rozhodol o tom, že táto dvojica pôjde do väzby. Na svojom verejnom zasadnutí tak vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý oboch ešte v piatok 29. novembra nezobral do väzby.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tipos #NAKA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku