Investičný fond Air Ventures vstupuje do českého startupu Cross Network Intelligence

Investičný fond Air Ventures vstupuje do medzinárodne úspešného českého startupu Cross Network Intelligence. Ten dodáva mobilným operátorom v Dánsku, Lotyšsku, Česku, Slovensku a USA nástroje na efektívnu výstavbu a prevádzkovanie dátových sietí, vrátane 5G alebo sietí pre tzv. Internet vecí (IoT). Air Ventures sa aj touto transakciou posúva k naplneniu svojho plánu – investovať 10 miliónov eur do startupov v najbližších troch rokoch.

28.10.2019 00:00

V startupe so zameraním na sieťovú infraštruktúru získava fond Air Ventures 15 % podiel. Cross Net­work Intelligence rieši spravovanie a riadenie dokumentácie OSS procesov v telekomunikačných a inžinierskych sieťach. Svojím produktom oslovuje najmä telekomunikačných operátorov, ktorým poskytuje informácie v reálnom čase o nákladoch v sieťach či dopadoch výpadkov na koncových zákazníkov.

„Spolupráca s Air Ventures je atraktívna nielen z pohľadu investície, ale aj z dôvodu silného tímu, ktorý nám vie poskytnúť odbornú pomoc s rozvojom marketingu ako aj ďalších trhových príležitostí," hovorí Martin Staněk, zakladateľ Cross Network Intelligence.

Air Ventures, startup Cross Network Intelligence

Spoločnosť pomerne skoro od svojho vzniku v roku 2014 získala prvých atraktívnych klientov najmä z oblasti telekomunikácií. V roku 2016 bola ocenená ako najinovatívnejšia firma vo svojom regióne, v tomto roku je pozvaná na Telecom Council v USA, kde bude prednášať na akcii The Service Provider Innovation Forum. Táto nominácia je obzvlášť cenná, nakoľko je vyhradená len 6 vybraným inovačným firmám z celého sveta. Ide tak o veľký úspech tejto českej spoločnosti a o ďalší krok smerom k postupu na americký trh.

Do  Air Ventures  vstúpil minulý rok poradensko-investičný holding MiddleCap Group, ktorý sa stal majoritným akcionárom tohto startupového fondu. Ďalšími akcionármi sú Michal Nýdrle, zakladateľ najväčšej komunikačnej skupiny v regióne CEE Kindred Group a Václav Pavlečka, ktorý prináša medzinárodné skúsenosti z marketingovej branže a inovácií. Air Ventures plánuje investovať do startupov v nasledujúcich troch rokoch 10 miliónov eur.

„Cross Network Intelligence rieši od začiatku konkrétnu potrebu špecifických zákazníkov v oblasti sieťovej infraštruktúry. Obzvlášť dnes, kedy sa masívne investuje do optickej infraštruktúry a sietí 5G je produkt „CNI“ veľmi aktuálny,“ vysvetľuje Managing Partner Air Ventures Václav Pavlečka.

„Páči sa nám podnikateľský zápal aj bohaté skúsenosti zakladateľov firmy, rovnako ako ich premyslený biznis model. Som úprimne rád, že sa spoločnosť Cross Network Intelligence stala súčasťou nášho investičného portfólia,“ dopĺňa Ivan Kristeľ, Head of Venture Capital v spoločnosti MiddleCap.

Prvou spoločnou investíciou startupového fondu Air Ventures a holdingu MiddleCap sa stal vstup do českého startupu InsightArt, ktorý sa venuje rozpoznávaniu pravosti umenia pomocou patentovanej technológie, ktorú okrem iných využíva aj americká NASA alebo vedci v urýchľovači častíc CERN.

chyba
Viac na túto tému: #startup #MiddleCap Group #Air Venturas