Rýchlocesta R2 mieri do Lučenca. Pozrite si prvé zábery z výstavby

, 27.10.2019 12:00

Na úseku Mýtna - Tomášovce bola podľa Národnej diaľničnej spoločnosti v lete so zhotoviteľom podpísaná zmluva o diele a reálne sa začali stavebné práce.

VIDEO: Pozrite si prvé zábery z výstavby úseku rýchlostnej cesty R2 Mýtna – Tomášovce.

Ako informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová, aktuálne na stavbe prebieha archeologický prieskum, realizujú sa prekládky inžinierskych sietí, výrub drevín v Divínskom háji, odhumusovanie územia, úprava podložia pod zemným telesom, realizácia násypu a špeciálne zakladanie mosta 213, teda pilóty, budovanie prístupových komunikácií a budovanie stavebného dvora. Práce prebiehajú podľa harmonogramu, platí zmluvný termín ukončenia výstavby v auguste 2021.

Po dostavbe bude úsek dlhý 13,5 km a jeho súčasťou bude jedenásť mostných objektov, šesť protihlukových stien a osem zárubných či oporných múrov. Cena za vybudovanie úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce je 127 705 627, 71 eura bez DPH. Výstavba bude financovaná zo štátneho rozpočtu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#R2 #Mýtna #Lovinobana
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku