Brusel zaplatí zvýšenie kapacity poľského terminálu na skvapalnený plyn

18.10.2019 18:14

Európska komisia schválila investíciu v sume 130 miliónov eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF) na rozšírenie poľského terminálu na skvapalnený zemný plyn (LNG) v prístave Świnoujście na severozápade krajiny.

Investícia zvýši kapacitu terminálu pri premene LNG do plynného stavu, jeho skladovania a zabezpečí bezproblémovú prepravu. Komisia o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke.

Financovanie z ERDF je možné najmä pre dôležitú regionálnu dimenziu projektu, uviedla Európska komisia. LNG z terminálu sa bude prepravovať prepojeniami do iných krajín, vrátane pobaltských štátov, Slovenska, Česka a Ukrajiny.

„Oceňujem záväzok Poľska voči politike diverzifikácie, ktorá je stredobodom stratégie Energetickej únie,“ uviedol podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič. Dodal, že ide o ďalší krok k posilneniu bezpečnosti dodávok pre celú strednú a juhovýchodnú Európu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Poľsko #plyn #LNG terminál Świnoujście #LNG #investície
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku