Obchvat Čadce: Budujú sa obrie mosty. Pozrite si najnovšie zábery

Na úseku diaľnice D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec sa podľa Národnej diaľničnej spoločnosti pracuje hlavne na mostných zvrškoch a na nosných konštrukciách. Budujú sa oporné a zárubné múry. Realizuje sa zakladanie protihlukových stien. Práce prebiehajú v súlade s harmonogramom.

29.08.2019 06:00
debata (14)

VIDEO: Čo sa deje na obchvate Čadce? Pozrite si najnovšie zábery na stavbu vo videu TV Pravda.

Video

Obchvat Čadce má byť hotový v decembri budúceho roka. Úsek dosiahne dĺžku 5 673 metrov. Časť obchvatu povedie v zastavanom území mesta a bude obsahovať 24 mostov a dve diaľničné križovatky. Tender vygeneroval cenu výstavby na úrovni 239 miliónov eur. Výstavba je financovaná z Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra z aktuálneho balíka eurofondov.

Diaľničiari budujú úsek v plnom profile. Po dostavbe sa z každej strany napojí na dva už existujúce úseky. Južne od rozostavaného úseku je v prevádzke v polovičnom profile úsek D3 Oščadnica – Čadca, Bukov s jednorúrovým tunelom Horelica. Smerom na sever od rozostavaného úseku pokračuje diaľnica D3 v polovičnom profile až k poľským hraniciam. V križovatke Svrčinovec sa na diaľnicu D3 bude napájať krátka 1,71 kilometrová rýchlostná cesta R5 k hraniciam s Českou republikou.

Výstavba úseku D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec sa oficiálne začala na konci roka 2016. Stavebné práce zabezpečuje združenie firiem Strabag, Porr a Hochtief.

© Autorské práva vyhradené

14 debata chyba
Viac na túto tému: #obchvat Čadce #kysucká diaľnica D3