Slovenský Kozí vŕšok sa chce rozšíriť na Ukrajinu

Spoločnosť Leonteus uzatvorila s ukrajinskou skupinou Ardis partnerskú zmluvu, ktorá jej umožní distribúciu vlastných mliečnych výrobkov pod značkou Kozí vŕšok na ukrajinskom trhu.

30.07.2019 11:49
debata (1)

V prvej fáze bude spolupráca zameraná najmä na distribúciu zrejúcich syrov. Spoločnosť má v pláne v druhom polroku 2019 pokryť v kyjevskom regióne 65 najväčších hypermarketov prevádzkovaných nadnárodnými reťazcami. Firma Leonteus o tom informovala v utorok v tlačovej správe.

Spoločnosť chce neskôr rozšíriť distribúciu aj na ďalšie ukrajinské predajne, pričom v konečnom dôsledku môže získať Kozí vŕšok v spolupráci s lokálnym partnerom prístup k zásobovaniu až takmer 1 250 supermar­ketov.

Ardis je na Ukrajine jedným z najväčších dovozcov syrov a distribútorov mliečnych výrobkov s viac ako 20-ročnou históriou. Na tomto trhu zabezpečuje dlhodobo distribúciu viacerých medzinárodných značiek pre nadnárodné reťazce, ale aj pre segment hotelov, reštaurácií a kaviarní (HoReCa).

Kozí vŕšok prevádzkovaný firmou Leontus, s.r.o. je slovenským výrobcom syrov a mliečnych výrobkov z kozieho, ovčieho i kravského mlieka. Kozí vŕšok prevádzkuje aj rovnomennú reštauráciu neďaleko obce Ivachnová.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Potraviny #Ukrajina #mliekárenstvo #Leonteus #Kozí vŕšok