Nový grécky premiér chce okamžite znížiť dane z nehnuteľností

21.07.2019 13:04

Zníženie daní, vytváranie pracovných miest a riešenie problému rastúcej kriminality budú hlavnými prioritami nového gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa.

Nový premiér oznámil, že okamžite zredukuje dane z nehnuteľností. Povedal to v sobotu v úvode trojdňovej diskusie v parlamente o politike jeho novej konzervatívnej vlá­dy.

Mitsotakis ďalej vyhlásil, že bude dodržiavať ciele vo fiškálnej oblasti požadované veriteľmi Grécka, na ktorých sa dohodla predošlá ľavicová vláda. K týmto cieľom patrí primárny prebytok rozpočtu na úrovni 3,5 percenta hrubého domáceho produktu. Premiér však dodal, že na budúci rok sa pokúsi dohodnúť iné podmienky. Predošlý predseda vlády Alexis Tsipras uviedol, že Mitsotakis si môže dovoliť znížiť dane, pretože jeho vláda nastavila smerovanie ekonomiky správne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Grécko #daň z nehnuteľnosti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku