Ekoaktivisti chceli paralyzovať letisko Heathrow dronmi

17.06.2019 08:45

Skupina ekologických aktivistov odložila plán s pomocou dronov zablokovať premávku na londýnskom letisku Heathrow.

Vypracovala novú taktiku, aby zmiernila obavy verejnosti o bezpečnosť. Akciu, ku ktorej sa chystali v utorok 18. júna, chcú vykonať až po skončení leta, napísala agentúra Reuters.

Skupina Extinction Rebellion (Rebélia proti vyhynutia) minulý mesiac oznámila, že v júni a júli bude čas od času paralyzovať prevádzku Heathrow, ktoré je najvyťaženejším letiskom v Európe, aby upozornili na škody, ktoré by plánovaná tretia ranvej spôsobila klíme planéty.

Britská vláda aktivistov varovala, že takéto akcie sa stretnú s „plnou silou zákona“, a letisko Heathrow uviedlo, že použitie dronov by bolo bezohľadné a mohlo by ohroziť životy.

Teraz aktivisti oznámili, že pripravili novú taktiku a rozhodli sa akciu v období letných mesiacov nevykonávať, aby nenarušili plány dovolenkárov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ekológia #Heathrow
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku