OMV a Gazprom budú spolupracovať pri LNG plyne

08.06.2019 14:56

Rakúsky energetický koncern OMV a ruský Gazprom chcú spolupracovať v oblasti skvapalneného zemného plynu (LNG). Príslušné memorandum o úmysle podpísali v piatok predseda predstavenstva OMV Rainer Seele a šéf Gazpromu Alexej Miller počas hospodárskeho fóra v Petrohrade.

Spoločnosti sa dohodli na tom, že Gazprom v roku 2020 dodá OMV 1,2 miliardy kubických metrov LNG. Spolupráca by však mala pokračovať aj po roku 2020, napríklad pri spoločnom rozvoji projektov v oblasti LNG.

Seele a Miller podpísali aj dohodu, na základe ktorej OMV za 905 miliónov eur kúpi takmer štvrtinu sibírskeho náleziska Urengoj. Všetky potrebné kroky chcú spoločnosti dokončiť ešte v tomto roku, i keď transakciu ešte musia schváliť ruské úrady. Rokovania boli veľmi zdĺhavé, keďže pôvodný úmysel vymeniť aktíva OMV v Nórsku zlyhal na odmietnutí nórskych úradov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#plyn #Gazprom #OMV #LNG
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku