Huawei má ťažkosti aj v Japonsku. Operátori zvažujú, čo s jej mobilmi

Traja najväčší operátori v Japonsku skúmajú zastavenie predaja nových telefónov čínskej spoločnosti Huawei Technologies.

22.05.2019 12:47
debata (8)

To ešte sťaží situáciu čínskeho výrobcu mobilných zariadení, ktorého USA obviňujú, že predstavuje bezpečnostnú hrozbu pre jeho väzby na vládu v Pekingu.

NTT Docomo, najväčší japonský operátor, v stredu oznámil, že uvažuje o zastavení rezervácií nových produktov Huawei, zatiaľ čo jeho konkurent KDDI povedal, že na neurčito odkladá uvedenie Huawei P30 na trh. Podobný krok oznámil aj ďalší operátor – Ymobile, ktorého vlastní spoločnosť SoftBank.

Postup japonských operátorov len podčiarkol ťažkosti, ktorým čelí Huawei. Čínsky koncern už pritom predbehol americký Apple a stal sa druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete. A bol tiež na dobrej ceste prekonať ich najväčšieho producenta – juhokórejský Samsung Electronics.

Americká administratíva však minulý týždeň zaradila Huawei na čierny zoznam firiem, ktorým nesmú podniky v USA predávať kľúčové komponenty bez špeciálneho povolenia.

USA obviňujú Huawei, že v jeho zariadeniach sú „zadné vrátka“, ktoré umožňujú špionážnym agentúram v Číne prístup k citlivým údajom. Washington preto podnikol kroky, aby odrezal Huawei od softvéru a polovodičov vyrobených v USA, ktoré čínska firma potrebuje na výrobu smartfónov a sieťových zariadení.

Docomo, KDDI a Ymobile zatiaľ neodpovedali na otázky, či úplne zastavia predaj produktov a služieb od spoločnosti Huawei.

.....

VIDEO: Pozrite si, čo k sporu o Android povedala pre TV Pravda PR manažérka Huawei Technologies Slovensko Ela Dekánková a ako situáciu hodnotí expert.

Video
8 debata chyba
Viac na túto tému: #Japonsko #mobilní operátori #Huawei