Czechoslovak Group končí s výrobou v dubnickej firme ZŤS Metalurg

06.05.2019 15:03

Skupina Czechoslovak Group (CSG) sa rozhodla ukončiť svoju výrobu v spoločnosti ZŤS Metalurg v Dubnici nad Váhom.

Ku koncu júna tohto roka tak odíde z dubnickej firmy väčšina zo stovky zamestnancov. Všetci zamestnanci dostali možnosť prejsť do firiem slovenského holdingu MSM Group, ktorý je súčasťou CSG, alebo do ostravského podniku Vítkovice Heavy Machinery.

„Zatiaľ nie je možné spresniť, koľko ľudí v dôsledku ukončenia výroby v ZŤS Metalurg odíde zo skupiny CSG napriek tomu, že ďalšie podniky nášho holdingu na Slovensku a v Česku majú záujem o všetkých. Bude záležať na osobnom rozhodnutí zamestnancov a ich ochote pracovať aj v inej lokalite,“ uviedol hovorca CSG Andrej Čírtek. Dodal, že odchádzajúcim zamestnancom bude vyplatené odstupné v súlade so Zákonníkom práce.

Dôvodom zatvorenia ZŤS Metalurg sú podľa Čírteka neuspokojivé hospodárske výsledky v spojení s existenciou duplicitných metalurgických kapacít v skupine. „Ukončením výroby v ZŤS Metalurg tak dochádza k optimalizácii štruktúry metalurgických podnikov, ktoré sú členmi skupiny CSG, alebo s ňou spolupracujú,“ konštatoval Čírtek.

Areál ZŤS Metalurg v súčasnej dobe zostáva vo vlastníctve skupiny CSG a o jeho ďalšom využití sa rozhoduje. „Zvažujú sa rôzne možnosti, od prenájmu areálu až po zachovanie časti špeciálnej výroby,“ uzavrel Čírtek.

Holding Czechoslovak Group a jeho slovenská vetva MSM Group nadväzujú na tradíciu československého priemyslu, ktorý podporuje a ďalej rozvíja aktivity tradičných českých a slovenských spoločností v oblasti obrannej a civilnej priemyselnej produkcie. Jeho portfólio zahŕňa výrobu a predaj vojenských a špeciálnych vozidiel, terénnych nákladných automobilov, zbraní a zbraňových systémov, munície, strojárenských produktov pre automobilový, železničný a letecký priemysel či brzdových systémov pre koľajové vozidlá.

Podniky holdingu Czechoslovak Group zamestnávajú takmer osemtisíc osôb a v roku 2017 vygenerovali tržby v hodnote takmer jednej miliardy eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Czechoslovak Group
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku