Problémy Boeingu zrazili jeho prevádzkový zisk o pätinu

Základný prevádzkový zisk amerického výrobcu lietadiel Boeing v prvom kvartáli tohto roka klesol o 21 percent na zhruba 2 mld. USD, čo je odzrkadlením zníženia dodávok lietadiel Max 8.

24.04.2019 15:50
debata

Divízia komerčných lietadiel Boeingu dokázala čiastočne vykompenzovať vplyv pozastavenia prevádzky strojov Max 8 zvýšením predaja lietadiel Boeing 787. Napriek tomu sa tržby divízie znížili o deväť percent na 11,8 mld. USD. Informuje o tom portál bbc.com.

Boeing uviedol, že stále nevie, ako kríza súvisiaca s bezpečnosťou strojov Max ovplyvní jeho zisk za celý tento rok. Spoločnosť sa vyjadrila, že pre neistotu v otázke, kedy sa strojom Max opäť povolí lietať, nemôže prognózovať tohtoročný zisk. Boeing konštatoval, že novú finančnú prognózu zverejní neskôr.

V marci havaroval stroj Max 8 spoločnosti Ethiopian Airlines, pričom zahynulo 157 ľudí. Išlo o druhú tragickú nehodu tohto stroja v priebehu piatich mesiacov. Regulačné úrady pre tieto havárie rozhodli, že stroje Max 8 musia zostať na zemi.

.....

VIDEO: Šéf združenia Dobrá novina Marián Čaučík hovorí o Danici Olexovej, ktorá je jednou z obetí leteckého nešťastia spoločnosti Ethiopian Airlines. Viac ako dvadsať rokov sa Danica Olexová venovala rozvojovým a charitatívnym projektom v Afrike, najmä v Keni a Tanzánií.Mala rada africkú kultúru, ľudí, mentalitu aj pesničky…

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Boeing #Boeing 737 MAX 8