Volkswagen sa spája s Amazonom, aby jeho fabriky lepšie fungovali

Nemecká automobilka Volkswagen sa spojí s americkým koncernom Amazon, aby zvýšila produktivitu svojich tovární.

27.03.2019 12:45
debata (4)

Dosiahnuť to chce lepším prepojením výrobných dát s pomocou cloudovej technológie Amazonu. Firmy to uviedli vo svojom stredajšom spoločnom vyhlásení, z ktorého cituje agentúra Reuters.

Podľa neho pomôže Amazon Volkswagenu prepojiť jeho 122 tovární s výrobnými reťazcami, viac ako 30 000 pobočkami a 1500 dodávateľmi prostredníctvom platformy Volkswagen Industrial Cloud. Tá automobilovému gigantu umožní včas zisťovať výpadky dodávok a optimalizovať prevádzku strojov a zariadení.

Amazon disponuje podľa agentúry DPA jedným z najvýkonnejších cloudov na svete. Nová cloudová platforma bude prenositeľná aj pre potreby iných automobilových výrobcov. Rokovania s niektorými z nich už vraj VW a Amazon začali.

Volkswagen spolupracuje v oblasti cloudových služieb aj s Microsoftom. Táto americká firma mu zase pomáha prepájať jeho automobily.

VW, ktorý vlastní aj českú automobilku Škoda Auto, pred časom uviedol, že do roku 2025 plánuje svoju celosvetovú produkciu mimo Číny zvýšiť o 30 percent.

„Naše autá nám musia zarábať výrazne viac peňazí, aby sme mohli investovať do budúcnosti. Musíme byť štíhlejší, pohyblivejší a rýchlejší, aby sme udržali tempo s novou konkurenciou,“ povedal minulý týždeň na podnikovom zhromaždení šéf koncernu Herbert Diess. Dodal ale tiež, že digitalizácii padnú za obeť niektoré pracovné miesta.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #Amazon #automobilky