Goldman Sachs je optimistická, hrozba tvrdého brexitu je 10 %

Riziko neriadeného vystúpenia Británie z Európskej únie sa podľa americkej investičnej banky Goldman Sachs znížilo. Pridala sa tak k ďalším bankám a fondom, ktoré v poslednom období rovnako skresali svoje pôvodné prognózy, čo sa týka pravdepodobnosti tvrdého brexitu.

28.02.2019 10:17
debata

Analytici banky Goldman Sachs uviedli, že pravdepodobnosť neriadeného brexitu sa znížila na 10 % z pôvodných 15 %. Pravdepodobnosť v tomto bode sa tak vrátila späť na úroveň, kde bola pred koncom januára, keď bola zvýšená na 15 %.

Okrem toho šance na odklad odchodu Británie z EÚ posunuli analytici na 55 % z pôvodných 50 %. Pravdepodobnosť, že k brexitu nedôjde, ponechali na 35 %.

Británia plánuje vystúpiť z EÚ 29. marca. Britský parlament však v januári zamietol dohodu, ktorú s Bruselom uzatvorila premiérka Theresa Mayová.

Tento týždeň však poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu podporili pozmeňovací návrh, podľa ktorého Londýn môže požiadať Brusel o odklad odchodu Británie z EÚ. To však len v prípade, že Dolná snemovňa v hlasovaní odmietne podporiť návrh dohody o brexite, ktorý predloží premiérka, ako aj možnosť, že Británia 29. marca opustí EÚ bez dohody. O odložení termínu brexitu by mal parlament hlasovať 14. marca.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Goldman Sachs #Brexit