Slovenská ekonomika rástla vo IV. štvrťroku o 3,6 %

14.02.2019 09:26

Slovenská ekonomika vzrástla v 4. štvrťroku vlaňajška medziročne o 3,6 %. Po očistení výsledkov o sezónne vplyvy sa hrubý domáci produkt (HDP) zvýšil medziročne o 4 % a oproti 3. kvartálu 2018 o 0,8 %. Vyplýva to z rýchleho odhadu, ktorý vo štvrtok zverejnil Štatistický úrad SR.

V bežných cenách sa vo 4. štvrťroku minulého roka vytvoril HDP v objeme 23,338 miliardy eur. To predstavuje medziročný nárast o 5,3 %.

Celková zamestnanosť v posledných troch mesiacoch vlaňajška dosiahla 2,438 milióna osôb. V medziročnom porovnaní vzrástla o 1,7 %. Po očistení o sezónne vplyvy sa zvýšila medziročne o 1,8 % a medzikvartálne o 0,4 %.

Rýchly odhad HDP a zamestnanosti ŠÚ SR na základe ďalších dostupných štatistických a administratívnych údajov spresní, doplní o štruktúry jednotlivých ukazovateľov a zverejní 7. marca tohto roka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovensko #HDP
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku