Darí sa nám zamestnávať migrantov, tvrdí nemecký spolkový úrad práce

21.08.2018 18:00

Utečenci v Nemecku sa dobre integrovali na trhu práce, uviedol spolkový úrad práce.

Vyše 300 000 utečencov z Pakistanu, Nigérie, Iránu, Eritrey, Afganistanu, Iraku, Somálska a Sýrie bolo v máji tohto roka zamestnaných v Nemecku, uviedol spolkový úrad práce. To bolo o 103 000 viac než roku 2017.

Šéf úradu práce Detlef Scheele označil integráciu za dobrú. Väčšina z utečencov, ktorí majú zamestnanie, okolo 238 000, majú pracovné miesto so sociálnym zabezpečením.

„Tieto čísla sú dobré, ak zoberieme do úvahy, že títo ľudia prichádzajú z humanitárnych dôvodov, nie za prácou,“ uviedol Scheele.

Spolkový úrad práce registroval v júli 482 000 utečencov ako uchádzačov o zamestnanie, pričom toto číslo zahŕňa aj tých, ktorí dokončujú integráciu a jazykový kurz. Okolo 187.000 utečencov bolo v júli registrovaných ako nezamestnaných, toto číslo zostáva relatívne konštantné.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #migrácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku