Skylink pozastavil šírenie Novy, Primy a Markízy v zahraničí

03.08.2018 13:40

Spoločnosť M7 Group, prevádzkujúca satelitnú televíznu platformu Skylink, pozastavila možnosť aktivovať slovenské služby Skylinku u predajcov v Českej republike a naopak. Reagovala tak na kritiku najväčších českých a slovenských komerčných televízií Nova, Prima a Markíza v súvislosti s možnosťou vysielania ich programov v zahraničí. Uviedla to v piatok spoločnosť M7 Group.

Televízni vysielatelia podali návrhy na nariadenie predbežného opatrenia, keď satelitná služba Skylink v júni vrátila do svojej ponuky za poplatok ich kanály. Mestský súd v Prahe následne v júni zakázal šíriť programy FTV Prima na Slovensku, v júli rovnako rozhodol v prípade programov TV Nova na slovenskom území a TV Markíza v Česku. Spoločnosť M7 Group sa proti uzneseniu vydanému na návrh Primy odvolala a rovnako to urobí v prípade Novy a Markízy.

„Naše kroky vždy boli v súlade s právom Európskej únie a so zmluvnými záväzkami voči vysielateľom. Komerčné televízie majú iný názor,“ uviedla firma M7 v tlačovej správe.

Člen predstavenstva firmy M7 Group Jaromír Glisník sa po júnovom opätovnom zaradení programov do ponuky odvolával na pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v rámci Európskej únie. Hovorca Skylinku Marek Němec neskôr uviedol, že sa zmenila iba skutočnosť, že zákazník namiesto dvoch prístupových dekódovacích kariet potreboval len jednu. Nemusel tak dvakrát hradiť registračný poplatok.

Vysielatelia ale oponovali, že M7 Group nelegálne distribuuje stanice mimo licencované územia. Prevádzkovatelia sú v takomto prípade vystavení postihom zo strany globálnych poskytovateľov autorských práv u zahraničných relácií.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Markíza #Nova #Skylink #Prima
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku