Draghi: Európsku ekonomiku najviac ohrozuje protekcionizmus

10.07.2018 08:00

Hlavným rizikom pre európsku ekonomiku sú podľa šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) nové obchodné bariéry, pričom je na Európskej únii, "aby išla príkladom" a podporovala otvorenosť ekonomiky.

Mario Draghi to povedal v pondelok v Európskom parlamente. Rozhodnutie banky postupne zrušiť program nákupov dlhopisov šéf ECB v parlamente vysvetlil tým, že inflácia je už tesne pod úrovňou 2 percentá a ekonomický rast vytvoril 8,4 mil. pracovných miest. „Riziká výhľadu súvisia hlavne s nebezpečenstvom zvýšeného protekcionizmu,“ do­dal.

Americký prezident Donald Trump nedávno uvalil clá na dovoz ocele a hliníka. Okrem toho administratíva USA prijala clá na celý rad čínskych tovarov. Tieto kroky Bieleho domu viedli k odvetným obchodným opatreniam zo strany Európskej únie, Číny a ďalších krajín.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ECB #eurozóna #Mario Draghi #obchodná vojna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku