Na portáli Slovensko.sk pripravili zopár noviniek na testovanie

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) pripravuje niekoľko noviniek na portáli www.slovensko.sk, ktorými chce pomôcť používateľom k intuitívnejšej práci.

02.07.2018 13:05
debata

Na vyskúšanie majú čas do 13. júla. Následne sa zmeny zapracujú tak, aby bolo elektronické vybavovanie lepšie a efektívnejšie. Médiá o tom informovala v pondelok sekcia komunikácie agentúry.

Nový spôsob práce v schránke môže otestovať každý a klikaním poskytnúť spätnú väzbu o intuitívnosti nových funkcií. Stačí sa iba riadiť pokynmi v hornej časti obrazovky. V teste sú prezentované farebné návrhy nových častí elektronickej schránky. Zadanie je vo forme niekoľkých krátkych úloh. „Stačí kliknúť na prvé miesto na obrazovke, ktoré používateľovi príde najvhodnejšie. Treba klikať intuitívne. Iba tak budeme môcť e-schránku prerobiť na užívateľsky prívetivejšiu,“ vysvetlil generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka.

Testovanie skončí v piatok 13. júla. Následne NASES vyhodnotí užívateľské správanie a nastaví funkcie podľa reálnych požiadaviek. Zlepšenie by mali užívatelia pocítiť už v priebehu leta, uzatvára sekcia komunikácie.

debata chyba
Viac na túto tému: #e-Government #Slovensko.sk
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy