Počas nočného rokovania sa ministri dohodli na výške poslednej časti záchranného programu 15 miliárd eur. Atény budú mať zároveň predĺžený čas na splácanie dlhov a úrokov o desať rokov. Podľa agentúry Reuters to po rokovaní povedal šéf euroskupiny Mario Centeno.
Grécko, ktoré s krízou bojuje od roku 2010, by podľa dohody malo záchranný program opustiť 20. augusta. Aby získalo dostatočnú finančnú rezervu a upokojilo tým trhy, dostane v rámci poslednej tranže finančnej pomoci 15 miliárd eur. Pôvodne sa pritom hovorilo o tom, že z celkového objemu 86 miliárd schválených v rámci programu zostáva vyplatiť okolo 12 miliárd.
Ministri sa zhodli aj na desaťročnom období úľav, o ktoré bude mať Grécko okrem iného predĺžené splácanie dlhu a platbu úrokov, čo má zadlženej krajine uľahčiť situáciu po návrate k finančnej sebestačnosti. Zástupcovia eurozóny sa obávali toho, že nedôvera trhov a vysoká cena peňazí, za ktorú by si Gréci boli nútení požičiavať, by mohli hospodársku obnovu krajiny opäť zbrzdiť. Euroskupina rokovala aj o ďalších krokoch, ktorými by Grécko upokojovalo veriteľov aj finančné trhy v nasledujúcich rokoch.
Grécky minister financií Euklidis Tsakalotos označil dohodu za veľmi dobrú. Umožnila podľa neho faktické ukončenie gréckej krízy a jeho krajina vďaka nej opäť získa prístup na finančné trhy a bude môcť sama rozhodnúť o svojej rastovej stratégii.
Šéfka Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeová aj predseda Európskej centrálnej banky Mario Draghi dohodu privítali a zhodli sa na tom, že znižuje riziko pre strednodobé financovanie. Lagardeová však zároveň dala najavo skepsu ohľadom dlhodobej udržateľnosti gréckeho dlhu.