Informačný systém výstavby za desiatky miliónov nebude

30.03.2018 10:16

Ministerstvo dopravy a výstavby SR zrušilo verejnú súťaž na Informačný systém výstavby (ISV) za predpokladanú cenu 44,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (53,64 mil. eur vrátane DPH).

Zdôvodnilo to tým, že riadiaci výbor prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 neschválil zámer národného projektu, vrátane štúdie uskutočniteľnosti.

Oznámil to Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu ako sprostredkovateľský orgán pre uvedený operačný program. Rezort dopravy tak nemohol počítať s financovaním projektu z prostriedkov Európskej únie, ako pôvodne očakával, ani uzatvoriť zmluvu bez finančného krytia. V prípade neschválenia zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku si vyhradil právo nepodpísať zmluvu s úspešných uchádzačom.

Tender na Informačný systém výstavby vyhlásilo ministerstvo dopravy ešte pod vedením ministra Jána Počiatka (Smer-SD) v lete 2015. Podmienky súťaže sa viackrát menili, vrátane hodnotiacich kritérií. Ponuku predložilo päť uchádzačov, otvárali sa cenové návrhy troch z nich, keďže dvaja boli vylúčení. Najnižšiu cenu za zhotovenie diela, údržbu a zabezpečenie podpory prevádzky počas piatich rokov navrhla spoločnosť Asseco Central Europe, a. s., a to 42,06 mil. eur vrátane DPH (z toho za zhotovenie diela 25,19 mil. eur). Spoločnosť Datalan, a. s., predložila ponuku vo výške 42,99 mil. eur (25,66 mil. eur) a Allexis, s. r. o., za 53,04 mil. eur (23,69 mil. eur).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ministerstvo dopravy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku