Odborári vo VW Slovakia hrozia ostrým štrajkom, chcú vyššie tarify o 16 %

Ani ôsme kolo kolektívneho vyjednávania v automobilke Volkswagen Slovakia za účasti sprostredkovateľky neprinieslo posun v rokovaní o zlepšení platových podmienok zamestnancov. Uviedol to predseda Moderných odborov Volkswagenu Zoroslav Smolinský. Dodal, že odbory trvajú na navýšení tarifných miezd o 16 % a nevylúčil ani vstup do ostrého štrajku.

30.05.2017 12:31
debata (2)

„V piatok 26. mája sme za účasti sprostredkovateľky z ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny opätovne jasne deklarovali našu oprávnenú požiadavku na zvýšenie tarifných tried zamestnancov. Znovu sme predniesli dôvody navýšenia a dúfame, že naše objektívne argumenty otvoria zamestnávateľovi oči,“ vyhlásil Smolinský. Doplnil, že podľa zverejnených informácií závod v minulom roku vyrobil 397 tisíc áut a obrat spoločnosti vzrástol medziročne o 17 % na 7,2 miliardy eur.

Vedenie Volkswagenu podľa Smolinského naďalej trvá na ponuke ročne zvyšovať mzdy o 4 % počas nasledujúcich troch rokov, čo však odborári odmietajú. Ďalšie kolo vyjednávania sa uskutoční 2. júna. „Vzhľadom k postoju vedenia podniku, nevylučujeme vstup odborov do ostrého štrajku, ktorý bude znamenať zastavenie výroby,“ uzavrel Smolinský.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Odbory #Volkswagen Slovakia #štrajk