Alitalia pravdepodobne vyhlási bankrot

Taliansky národný letecký prepravca Alitalia vytvára stratu v sume 2 milióny eur denne, ale jeho zamestnanci odmietli zníženie platov a redukciu počtu pracovníkov.

25.04.2017 17:34
debata (1)

Talianska letecká spoločnosť Alitalia pravdepodobne vyhlási bankrot, keďže jej zamestnanci odmietli navrhované zníženie platov a redukciu počtu pracovníkov. Cieľom týchto opatrení mala byť záchrana národného prepravcu Talianska, ktorý zápasí s ťažkosťami. Letecký prepravca vytvára stratu v sume 2 mil. eur denne.

Vedenie firmy v utorok uviedlo, že „vzhľadom na nemožnosť rekapitalizácie“ sa rozhodlo „začať postup, ktorý predpokladá zákon“, čiže signalizovalo zavedenie mimoriadnej správy. Vo vyhlásení firmy Alitalia sa konštatuje, že vedenie sa stretne vo štvrtok, aby o tomto kroku diskutovalo.

Takýto scenár by mohol viesť k zrušeniu neziskových liniek, a to s najväčšou pravdepodobnosťou domácich, a k predaju aerolínií. Približne dve tretiny zamestnancov firmy v hlasovaní odmietlo plán, ktorý podľa vlády bol podmienkou pre prežitie Alitalie. Rôzne plány na oživenie Alitalie v posledných desaťročiach zlyhali. Zatiaľ firma prevádzkuje svoje linky ako zvyčajne.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #aerolinky #Alitalia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy