Joj v Česku zmizla z kábloviek, teraz žiada vypnúť aj Plus a Wau

10.03.2017 17:46

Slovenská televízna skupina Joj vyzvala českých operátorov, aby prestali na území Českej republiky šíriť jej kanály Plus a Wau.

Informovala o tom marketingová manažérka Joj Group Miroslava Klempová, podľa ktorej už vlani došlo po dohode s operátormi k vypnutiu jej hlavného kanála Joj na českom území.

„Naša spoločnosť neudelila a súčasne s ohľadom na ochranu nadobudnutých teritoriálnych práv k vysielanému obsahu ani nie je oprávnená udeliť akejkoľvek tretej osobe súhlas k prevzatiu televíznej programovej služby "PLUS“ a jej šírenie na území Českej republiky, preto jej akékoľvek zaraďovanie do skladby programov prevzatého vysielania je nezákonné," napísala skupina Joj operátorom. Rovnakú výzvu odosiela takisto operátorom, ktorí majú vo svojej ponuke neoprávnene zaradenú stanicu Wau.

Ako náhradu pre českých divákov skupina Joj ponúka kanál Joj Family, ktorý zahájil vysielanie na jeseň minulého roka.

Okrem skupiny Joj usilujú o zrušenie protiprávneho šírenie televíznych kanálov na území druhej krajiny i ďalšie slovenské a české televízne skupiny. Napríklad na začiatku marca televízni operátori na Slovensku vyradili zo svojej ponuky stanice skupiny Nova a predtým rovnaký krok urobili so stanicou Prima.

Slovenské súdy v minulosti predbežným opatrením zakázali nemenovaným operátorom šíriť stanice Novy či Primy bez ich súhlasu. Podobne postupoval aj český súd v prípade slovenskej televízie Markíza, ktorá rovnako ako televízia Nova patrí do skupiny CME. Nova namiesto voľne šírených staníc ponúkla operátorom kanál s vlastnou tvorbou Nova International, Markíza obdobný kanál Markíza International. Skupina Prima zase na Slovensku spustila kanál Prima Plus.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Česko #Slovensko #Televízia #Joj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku