Grécko si trúfa vrátiť sa na dlhopisové trhy

Grécko by sa podľa vicepremiéra krajiny Jannisa Dragasakisa mohlo vrátiť na medzinárodné dlhopisové trhy v tomto roku, ak sa terajšie nezhody s veriteľmi poskytujúcimi núdzové úvery rýchlo vyriešia.

03.03.2017 15:33
debata (2)

Dragasakis v piatok na finančnej konferencii povedal, že Grécko by mohlo v roku 2017 uskutočniť „skúšobnú aukciu“, ak sa „v najbližších týždňoch“ ukončia vyjednávania o ďalšom kole uvoľňovania núdzových úverov.

Grécky vicepremiér sa takto vyjadril v čase, keď v Aténach rokujú francúzsky premiér Bernard Cazeneuve a minister financií Michel Sapin. Cazeneuve, ktorý sa stretol s gréckym premiérom Alexisom Tsiprasom, označil nedávne zlepšenia gréckej ekonomiky za „pôsobivé“. Grécko sa opakovane spoliehalo na podporu Francúzska v záujme toho, aby vyjednávania s medzinárodnými veriteľmi neskolabovali. „Francúzsko je tu, aby veciam pomáhalo, aby ukázalo všetkým a tiež inštitúciám, že nastal čas na dosiahnutie dohody,“ povedal Sapin.

V roku 2014 sa Grécku podarilo zrealizovať jednorazový návrat na dlhopisové trhy prostredníctvom aukcie 5-ročných dlhopisov v sume 3 mld. eur. Odvtedy však opäť zápasí s obnovenou politickou neistotou a vysokými úrokovými mierami.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #dlhopis
Flowers