UniCredit vydá nové akcie, s odborármi sa dohodli na prepúšťaní

05.02.2017 09:44

Najväčšia talianska banka UniCredit sa dohodla s odbormi v Taliansku na prepustení 3900 zamestnancov.

Dohoda prichádza v čase, keď sa banka pripravuje na dôležitú rekordnú emisiu nových akcií za 13 miliárd eur, napísala agentúra Reuters.

Nový generálny riaditeľ UniCredit Jean Pierre Mustier predstavil v decembri podnikateľský plán, ktorého dôležitou súčasťou je zrušenie 14 000 pracovných miest do roku 2019. Plán, ktorý má posilniť súvahu banky, tiež počíta s predajom zlých úverov za 17,7 miliardy eur.

UniCredit uviedla, že kvôli prepusteniu 5600 zamestnancov zaúčtuje vo štvrtom štvrťroku mimoriadne náklady na reštrukturalizáciu 1,7 miliardy eur. Okrem Talianska sa banka dohodla tiež na zrušení pracovných miest v Nemecku a Rakúsku.

V Taliansku sa prepúšťanie uskutoční na dobrovoľnom základe. Banka sa tiež zaviazala, že v najbližších troch rokoch prijme 1300 nových zamestnancov.

UniCredit v pondelok spustí predaj nových akcií. Zisk z predaja má pomôcť zmierniť minuloročné straty banky vzniknuté hlavne odpismi zlých úverov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#banky #UniCredit
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku