EPH žiada od Matoviča ospravedlnenie, akcionára Fica vo firme nemá

Energetický a průmyslový holding (EPH) bude žiadať od opozičného poslanca a lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča verejné ospravedlnenie. Energetickému holdingu sa totiž nepáčia jeho vyjadrenia, že premiér Robert Fico je spoluakcionárom EPH.

03.02.2017 14:54
debata (126)

„Vyzývame poslanca Igora Matoviča, aby ukázal, kde v akcionárskych štruktúrach spoločnosti sa nachádza Rober Fico alebo nejaké osoby s nim spriaznené. Ani pri hlbokej analýze firiem, ktoré spoluvlastníme sme nenašli v akcionárskych štruktúrach ani Roberta Fica, ani žiadne osoby, ktoré by mohli byť s ním spriaznené. Ak takýto dôkaz Matovič neposkytne, budeme z jeho strany očakávať rýchle verejné ospravedlnenie,“ uviedla firma EPH.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku, vo Veľkej Británii a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Zamestnáva takmer 25 tisíc ľudí.

Akcionármi EPH sú ešte stále Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, ktorí spoločne držia dve tretiny hlasovacích práv. Zostávajúce akcie kontroluje súkromná kapitálová štruktúra J&T. EPH však už oznámil, že z holdingu odchádza Patrik Tkáč, ako aj J&T. Po novom tak 94 % akcií bude kontrolovať Daniel Křetinský a zvyšok vybraní akcionári z radov zamestnancov.

126 debata chyba
Viac na túto tému: #EPH #Igor Matovič