Nizard pritom vychádza z dvanásťbodového plánu zverejneného britskou premiérkou Theresou Mayovou. „Británia nechce kompromisy v otázkach voľného pohybu osôb, členstva krajiny na spoločnom trhu, či kontroly imigrácie. Theresa Mayová naznačila, že Británia bude chcieť novú, komplexnú, odvážnu a ambicióznu dohodu o voľnom obchode,“ uviedol Nizard.
Podľa analytika nateraz ťaží britské hospodárstvo z vyššej domácej spotreby aj z odvetvia služieb. „No pri inflácii, ktorá sa tento rok očakáva na úrovni 2,5 %, a slabšej libre je málo pravdepodobné, že spotreba či služby budú ekonomiku v tomto roku výrazne ťahať,“ podotýka ekonóm Coface, ktorá v roku 2017 prognózuje Británii hospodársky rast o 1,1 %.
„Keďže je tu ešte stále aj neistota týkajúca sa výsledkov rokovaní Británie s úniou o brexite, spomalia sa aj podnikateľské investície,“ konštatuje Nizard s tým, že nielen domáci automobilový priemysel, ale aj stavebný priemysel môžu zasiahnuť dopady vyšších cien dovážaných materiálov. „Exportným odvetviam v krátkodobom horizonte ešte takéto riziko nehrozí, lebo by mohli mať prospech z oslabenej libry. To však sťaží situáciu európskym exportérom na britské ostrovy,“ uzavrel.