Štát sa usiluje získať investície za 1,8 miliardy eur

10.01.2017 20:06

Podnikatelia na Slovensku by mohli v rámci pripravovaných projektov investovať v krajine okolo 1,8 miliardy eur.

Slovenské ministerstvo hospodárstva eviduje 66 rozpracovaných investičných projektov, povedal v utorok minister hospodárstva Peter Žiga.

Spomínané investície by v prípade realizácie vytvorili podľa ministra 24 000 nových pracovných miest, a to aj v regiónoch s nadpriemernou nezamestnanosťou. Polovica zo zvažovaných projektov sa týka rozšírenia existujúcich kapacít firiem, ktoré už v krajine podnikajú.

Detaily o investoroch Žiga neuviedol. Slovensko v posledných rokoch prilákalo investorov najmä do automobilového a strojárskeho priemyslu. Vlani začala v krajine budovať svoj závod britská automobilka Jaguar Land Rover. Po dokončení továrne ešte viac stúpne podiel automobilového priemyslu na výkone ekonomiky Slovenska, ktoré je v prepočte na obyvateľa najväčším výrobcom áut.

Niekoľko skôr ohlásených väčších investičných zámerov na Slovensku nakoniec nebolo realizovaných. Išlo napríklad o investície do výstavby tlačiarne na výrobu cenín a dokumentov alebo do výstavby závodu na spracovanie mlieka, na ktoré predchádzajúce jednofarebná vláda premiéra Roberta Fica schválila investičné stimuly.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#investície
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku