Diaľnica pri Žiline sa bude stavať z eurofondov

Druhá časť výstavby diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno už má zabezpečené financovanie z európskych zdrojov.

09.12.2016 12:35
debata (4)

Potvrdzuje to nezávislé hodnotenie kvality od expertov z JASPERS. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR) Arpád Érsek zazmluvnil na tento účel z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra viac ako 165 miliónov eur. Informovala o tom hovorkyňa MDVRR Karolína Ducká.

„Tento projekt získal ako druhý dopravný projekt v Európe nezávislé hodnotenie kvality od technických poradcov Európskej únie JASPERS. Je to veľký míľnik, pretože získaním tohto certifikátu sa výrazne skráti schvaľovacia procedúra v Európskej komisii,“ povedal minister Érsek.

Severozápadný obchvat Žiliny by mal podľa ministra dopravy už v budúcom roku vodičom ušetriť desiatky minút, ktoré doteraz trávili v kolónach alebo na križovatkách v centre mesta. Podľa Érseka sa tiež zvýši bezpečnosť na cestách v celom kraji a zároveň sa pokročí v budovaní diaľničného spojenia medzi Slovenskom a Poľskom.

Ako ďalej rezort dopravy uviedol, takmer 4,3 kilometra dlhý diaľničný úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno patrí medzi technicky najnáročnejšie na Slovensku, keďže takmer celá jeho trasa vedie buď po mostoch, alebo cez tunel. Úsek má byť odovzdaný do užívania v roku 2017.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #diaľnice #D3