Španieli zažívajú rekordnú turistickú sezónu

30.09.2016 14:43

Do Španielska v auguste prišlo rekordných 10,1 milióna turistov. Medziročne sa počet turistov zvýšil o 5,8 percenta.

Vyplýva to z údajov, ktoré v piatok zverejnil španielsky štatistický úrad INE. Za osem mesiacov tohto roka počet turistov vzrástol o viac ako desať percent na 52,5 milióna. Španielsko je tak na najlepšej ceste prekročiť minuloročný rekord, keď do krajiny za celý rok prišlo 68,1 milióna turistov.

Španielskemu cestovnému ruchu pomáhajú obavy o bezpečnosť v konkurenčných destináciách v Stredomorí a na Blízkom východe. Najnavštevova­nejšími oblasťami sú severovýchod Katalánska, kde je množstvo pláží, a Baleárske ostrovy.

Najpočetnejšou skupinou zahraničných návštevníkov zostávajú Briti. Ich počet v auguste medziročne vzrástol o 3,9 percenta. Rast počtu britských turistov sa však výrazne spomalil v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi. Britská libra potom, čo sa Briti v referende vyslovili pre odchod z Európskej únie, oslabila voči euru.

Cestovný ruch má na celkovom hrubom domácom produkte krajiny podiel 11 percent, je druhým najvýznamnejším hospodárskym odvetvím po automobilovom priemysle a jedným z hlavných motorov ekonomiky. Prosperujúci cestovný ruch v letných mesiacoch podporil rast počtu pracovných miest a ekonomické oživenie v čase politickej neistoty spôsobenej volebným patom, napísala agentúra Reuters.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Španielsko #turizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku