Mobilné LTE rýchlo rastie, používa ho viac ako milión ľudí

Počet používateľov mobilného internetu pripojených prostredníctvom LTE technológie medziročne vzrástol na Slovensku štvornásobne.

12.09.2016 12:58
debata (1)

Ako informoval Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ), k 30. júnu tohto roka viac ako 1,1 milióna používateľov využívalo na širokopásmové (vysokorýchlostné) pripojenie nové mobilné siete LTE.

Až 72 % z nich tvorili nefiremní zákazníci. Za prvý polrok 2016 užívatelia prostredníctvom LTE preniesli 4 064 terabajtov (TB) dát. RÚ vychádzal z údajov, ktoré mu poskytli mobilní operátori O2 Slovakia, Orange Slovensko, Slovak Telekom a SWAN Mobile. „Pre porovnanie v prvom polroku 2015 na širokopásmové pripojenie k internetu využívalo mobilné siete LTE na Slovensku viac ako 277,6 tis. používateľov, ktorí preniesli 978 TB dát,“ priblížil hovorca RÚ Roman Vavro.

V štatistike je zahrnutá len technológia LTE. Technológie GSM/GPRS a technológie tretej generácie (3G) sa nezapočítavajú. Reportované sú len maloobchodné prístupy. Do počtu užívateľov sú zahrnutí len aktívni užívatelia. Užívatelia s obmedzeným prístupom na internet alebo len s e-mailovými službami nie sú zahrnutí.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #mobil #LTE