Voklswagen by mal odškodniť aj Britov, tvrdia poslanci

Podľa poslancov britského parlamentu je "veľmi nespravodlivé", že nemecká automobilka Volkswagen (VW) neodškodňuje britských majiteľov vozidiel, ktorých sa týka manipulácia emisných testov.

16.07.2016 11:42
debata

Podľa výboru parlamentu pre dopravu je britská vláda pomalá pri vyšetrovaní, či by VW mal byť v krajine pre emisný škandál stíhaný. „Ak regulátori nebudú konať, existuje reálne nebezpečenstvo, že Volkswagen sa v Európe vyhne potrestaniu za manipuláciu emisných testov,“ vyhlásila šéfka výboru pre dopravu, labouristická poslankyňa Louise Ellmanová. Informuje o tom portál bbc.com.

Nemecká automobilka v USA ponúkne opravu alebo spätné odkúpenie postihnutých áut s dieselovými motormi, pričom majiteľom vozidiel zaplatí odškodné od 5 tis. do 10 tis. USD. Majiteľom vozidiel vo Veľkej Británii však Volkswagen ponúka iba možnosť dať si svoje autá opraviť, pripomína bbc.com.

Spoločnosť Volkswagen uviedla, že kontaktovala všetkých 200 tis. britských majiteľov postihnutých áut a odporučila im, aby so svojim vozidlom išli k najbližšiemu dílerovi. „Takmer na 50 tis. vozidlách vo Veľkej Británii sa urobili technické opatrenia. Tento počet bude rásť, keď sa vypracujú nové technické opatrenia, prísne sa otestujú a potom sa schvália príslušnými dopravnými úradmi,“ uviedol hovorca Volkswagenu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Volkswagen #emisie