Peking v počte miliardárov predstihol New York

Čínska metropola Peking predstihla čo do počtu dolárových miliardárov americké finančné centrum New York, ktorý v tomto rebríčku až doteraz dominoval.

24.02.2016 12:50
debata (3)

Uviedla to v stredu šanghajská firma Hurun, podľa ktorej bolo vlani v Pekingu 100 ľudí s majetkom s miliardou a viac dolárov, zatiaľ čo v New Yorku ich bolo len 95. Spoločnosť Hurun už vlani spočítala, že Čína má viac miliardárov ako Spojené štáty.

Peking získal pozíciu domova najväčšieho počtu miliardárov vďaka tomu, že v ňom pribudlo 32 takto zámožných ľudí, zatiaľ čo v New Yorku sa ich počet zvýšil len o štyroch. Na treťom mieste je Moskva sa 66 miliardármi, nasledujú Hongkong a Šanghaj, uviedla spoločnosť Hurun podľa agentúry AP.

V Číne sa aj napriek spomaľovaniu hospodárskeho rastu a otrasom na akciových trhoch naďalej enormným tempom tvorí bohatstvo. Počet dolárových miliardárov v celej Číne vlani prvýkrát prekonal počet miliardárov v Spojených štátoch. Spoločnosť Hurun registrovala v Číne 596 miliardárov, kým v USA ich bolo 537. Oproti minulému roku stúpol počet čínskych miliardárov o 242.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #USA #New York #Peking