Křetínský a Tkáč kupujú internetový obchod Mall

Investičná skupina Rockaway kupuje za viac ako 200 miliónov eur druhý najväčší e-shop v Česku Mall.cz a porovnávač cien Heureka.cz. Týka sa to aj Mall.sk a porovnávača Heureka.sk.

26.10.2015 08:00
debata (5)

Obchod financujú miliardári Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investičná spoločnosť PPF. Ide o jednu z najväčších transakcií v maloobchode v posledných rokoch. Akvizíciu bude posudzovať český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS). Informovala o tom hovorkyňa Rockaway Michaela Papežová.

Rockaway Capital sa dohodla na uzavretí zmluvy o prevode stopercentného podielu v spoločnosti Netretail Holding, ktorá prevádzkuje internetové obchody Mall, a spoločnosti Naspers OCS Czech Republic prevádzkujúcej on-line porovnávač Heureka.cz.

„Mall aj Heureka sú úspešné spoločnosti, ktoré skvele rozvinú naše existujúce aktivity na poli e-commerce. Máme vďaka tomu pred sebou príležitosť, ako počas veľmi krátkej doby atakovať obrat jednu miliardu euro a obsadiť pozíciu e-commerce lídra v regióne strednej Európy,“ uviedol riaditeľ Rockaway Jakub Havrlant.

Skupina Rockaway tento rok prostredníctvom E-commerce Holdingu kúpila podiel v internetovom obchode s elektronikou CZC.cz, transakciu teraz posudzuje protimonopolný úrad. Vlani prevzal holding e-shopy Vivantis. Obrat E-commerce Holding by mal tento rok dosiahnuť štyroch miliárd korún.

Internetový obchod Mall.cz doteraz vlastnil Netretail Holding patriaci do celosvetovej skupiny Naspers. Netretail Holding vykázal vo finančnom roku 2013/2014 obrat osem miliárd českých korún. Zahraničné pobočky v Poľsku, Slovinsku, Maďarsku a na Slovensku sa na tržbách spoločnosti podieľajú takmer z polovice. Najväčší český internetový predajca Alza.cz mal vlani obrat 11,5 miliardy korún bez DPH.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #e-shop #Patrik Tkáč #Mall