Ukrajina zakázala ruskú železničnú nákladnú prepravu

29.09.2015 14:32

Ukrajinská štátna železničná spoločnosť Ukrzaliznycja prerušila spoluprácu s divíziou nákladnej prepravy ruskej štátnej železničnej spoločnosti Russian Railways v rámci súboru sankcií voči Rusku pre podporu separatistov na východe ukrajinského územia.

„Ukrzaliznycja nepracuje s nákladom a železničnými vagónmi prevádzkovanými ruskou nákladnou železničnou firmou Freight One alebo jej dcérskou spoločnosťou,“ uviedla Ukrzaliznycja vo vyhlásení.

Ukrzaliznycja konštatovala, že na Ukrajine je v súčasnosti 2 300 nákladných vagónov patriacich spoločnosti Russian Railways a všetky budú poslané naspäť do Ruska. Dodala, že Russian Railways od začiatku tohto roka na Ukrajine prepravili 1,5 mil. ton nákladu, čo je 0,6 % celkovej železničnej nákladnej prepravy krajiny.

Minulý týždeň Kyjev zakázal ruským spoločnostiam vrátane Aeroflotu lietať na ukrajinské územie s účinnosťou od 25. októbra. Kyjev pritom uviedol, že obchodovanie zakazuje s vyše 90 prevažne ruskými firmami.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#železnice #Rusko #Ukrajina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku