Tesco malo vlani najhoršie výsledky v histórii

Britský maloobchodný reťazec Tesco vykázal v minulom finančnom roku, ktorý sa skončil 28. februára, stratu 6,4 mld. libier (GBP).

22.04.2015 15:23
debata (3)

Ide o najhorší výsledok spoločnosti v jej 96-ročnej histórii. Zisk totiž negatívne ovplyvnil minuloročný účtovný škandál súvisiaci s nadhodnotením zisku firmy, ako aj pokles tržieb spôsobený tlakom diskontných predajní a cenovou vojnou medzi predajcami. Strata zahŕňa aj náklady na reštrukturalizáciu a odpisy zásob. Firma tiež avizovala, že zjednotí manažmenty svojich prevádzok na Slovensku, v ČR, Maďarsku a v Poľsku.

K zjednoteniu manažmentu v rámci krajín V4 firma podľa prevádzkového riaditeľa Tesco Stores SR Martina Kuruca pristúpila, aby jej podnikanie bolo konkurencieschop­nejšie. „Zjednodušenie spôsobu, akým fungujeme, uvoľní zdroje, ktoré preinvestujeme do zákazníka,“ skonštatoval Kuruc.

Spoločnosť Tesco zároveň uviedla, že eviduje čistý dlh na úrovni 8,5 mld. GBP.

Na Slovensku Tesco pôsobí od roku 1996 prostred­níctvom spoločnosti Tesco Stores SR, a. s. Tá prevádzkuje viac ako 150 obchodov, pričom v poslednom čase expanduje najmä s formátom supermarketov s menšou predajnou plochou. So svojimi viac ako 10-tisíc zamestnancami patrí Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Tesco