J&T vstúpila v Slovinsku do spoločnosti Petrol

Spoločnosť J&T Investment Opportunities Limited, ktorá je dcérskou firmou J&T Private Equity Group, získala viac ako 7,9-percentný podiel v slovinskej spoločnosti Petrol. Tá je lídrom v oblasti dodávania pohonných hmôt a iných ropných produktov v Slovinsku.

25.03.2015 16:43
debata

"Akvizícia je v súlade s dlhodobou investičnou stratégiou skupiny v oblasti petrochemického priemyslu. Vstupom došlo nielen k posilneniu postavenia spoločnosti v tomto odvetví, ale tiež k vytvoreniu priestoru pre využitie potenciálnych synergických efektov s ďalšími investíciami skupiny,“ informovala spoločnosť J&T Private Equity Group.

Petrol je slovinská energetická spoločnosť, ktorá vlastní v krajinách bývalej Juhoslávie celkovo 472 čerpacích staníc. Je hlavným strategickým dodávateľom pohonných hmôt a ďalších energetických produktov na slovinskom trhu. J&T Private Equity Group je európsky investor, ktorý je aktívny predovšetkým v oblasti energetiky a priemyslu, realít, médií, športu, cestovného ruchu, informačných a komunikačných technológií, či vedy a výskumu. Skupina J&T Private Equity Group bola založená na konci roku 2013 po oddelení nebankových aktivít finančnej skupiny J&T, ktorá vznikla v roku 1994.

debata chyba
Viac na túto tému: #benzín #nafta #J&T