Spoločnosť TMR chce zmodernizovať zábavný park v Poľsku

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., ktorá prevádzkuje horské strediská, chce modernizovať Sliezsky zábavný park v Poľsku.

01.07.2014 09:04
Peniaze, euro Foto:
Ilustračné foto
debata

Ako ďalej informovala firma, v pondelok podpísalo vedenie TMR a predstavenstvo poľskej spoločnosti WPKiW S.A., vlastniacej spomínaný park, intenčný list k dohode o spolupráci.

Zároveň sa začal proces prípravy osobitných zmlúv a podmienok spolupráce. „Dnes je TMR spoločnosťou s rozsiahlym finančným zázemím, ktorá sa chce ďalej rozvíjať a nebojí sa ísť s investíciami do projektov, ako je zábavný park. Máme mnohoročné skúsenosti s manažovaním podobných centier a veríme marketingovej synergii medzi našimi strediskami v Poľsku, na Slovensku a v Čechách,“ uviedol predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ TMR Bohuš Hlavatý.

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Poľský manažment parku začal v septembri minulého roka hľadať investora na modernizáciu. Konečný súhlas so zaangažovaním TMR do modernizácie zábavného parku vydá Sliezske vojvodstvo.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a. s. pôsobí v oblasti cestovného ruchu v strednej a východnej Európe. Firma sama alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Do konca roka 2013 preinvestovala do rozvoja a modernizácie stredísk takmer 190 mil. eur. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

debata chyba
Viac na túto tému: #TMR