Najviac miliardárov žije v Londýne, Moskve a New Yorku

11.05.2014 17:19

Mestom s najväčším počtom miliardárov na svete je Londýn, za ktorým nasledujú Moskva a New York. Vyplýva to z rebríčka, ktorý zverejnil britský denník Sunday Times.

V Londýne podľa denníka žije 72 osôb, ktorých majetok presahuje miliardu libier. V Moskve je to 48 osôb a v New Yorku 43 osôb.

Sunday Times tiež uvádza, že Británia je krajinou s najvyšším pomerom počtu miliardárov k počtu obyvateľov. V krajine žije 104 miliardárov, teda jeden miliardár na 607 000 obyvateľov. Napríklad v Spojených štátoch pripadá jeden miliardár na zhruba milión obyvateľov.

Celkový majetok britských miliardárov presahuje 300 miliárd libier. Pred rokom bolo v Británii 88 miliardárov s celkovým majetkom v hodnote okolo 245 miliárd libier.

Medzi známych miliardárov žijúci v Británii patrí napríklad indický magnát Lakšmí Mittal, ktorý ovláda najväčšiu svetovú oceliarskou skupinu ArcelorMittal či ruský podnikateľ Roman Abramovič, ktorému patrí futbalový klub Chelsea.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Londýn #Veľká Británia #superboháči
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku