Amazonu v Brne kladú prekážky, centrum môže byť aj v Bratislave

Investícia amerického internetového obchodu Amazon v Brne je ohrozená. Zástupcovia mesta totiž podľa českých Hospodářských novin začali klásť ďalšie podmienky, ktoré už Amazon nechce akceptovať. Podľa denníka však má americký investor v zálohe práve Bratislavu.

28.01.2014 12:12
debata (2)

V plánovanom logistickom centre by mali pracovať stabilne približne dve tisícky ľudí a ďalšie štyri tisícky sezónne.

„Je veľmi vysoké riziko, že Amazon do Brna nepríde, a potom to bude pre všetkých veľké sklamanie,“ povedal v rozhovore pre Hospodářské noviny Remon Vos, riaditeľ developerskej spoločnosti CTP, ktorá má pre Amazon halu postaviť. Amazon totiž ešte minulý rok vyhlásil, že chce svoje sklady v Brne uviesť do prevádzky ešte do jesene 2014, aby stihol silnú vianočnú sezónu. A keďže by stavebné práce mali trvať zhruba pol roka, výstavbu chcel začať najneskôr vo februári.

CTP preto požiadalo zástupcov Brna, aby na február zvolali mimoriadne zastupiteľstvo a potvrdili podmienky investície. Tí sa však téme chcú venovať až v marci, čo by bolo podľa CTP neskoro. „V prípade, že mimoriadne zastupiteľstvo nebude naplánované a v prípade, že mestská rada nepotvrdí podmienky, Amazon od zámeru investovať v Brne odstúpi,“ uviedol pre Hospodářské noviny Vos s tým, že v tom prípade by mohol dostať zelenú záložný variant – sklad v Bratislave.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Amazon #Brno