Mihál vyhlásil štvormiliónový tender na karty pre chudobných

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) vyhlásilo verejné obstarávanie na dodávku E-pay kariet pre poberateľov dávok v hmotnej núdzi. Predpokladanú hodnotu zákazky rezort vyčíslil na 3,98 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

07.06.2011 14:00
Platba, banková karta, terminál Foto:
Ilustračné foto
debata (3)

Zmluvu by malo ministerstvo s víťazom uzatvoriť na šesť rokov. Dodávateľa systému E-pay kariet chce ministerstvo vybrať elektronickou aukciou, a to formou súťažného dialógu. Aukcia by sa mala uskutočniť 4. júla tohto roka. Vyplýva to z oznámenia, ktoré bolo zverejnené vo Vestníku verejného obstarávania.

Ako v polovici mája uviedla štátna tajomníčka rezortu Lucia Nicholsonová, pri stanovení predpokladanej maximálnej ceny zákazky rezort vychádzal zo sumy, ktorú dáva štát Slovenskej pošte za doručovanie dávok v hmotnej núdzi a príplatkov k dávkam. Ide o sumu približne 1,5 mil. eur ročne. „Za normálnych okolností sa k predpokladanej maximálnej cene zákazky dostaneme tak, že si urobíme prieskum trhu. Keďže projekt E-pay kariet je na Slovensku veľmi unikátnym projektom, prakticky preň na Slovensku neexistuje trh,“ poznamenala štátna tajomníčka. Prvý rok sa má projekt realizovať pilotne na vybranom území Slovenska, čo by malo štát stáť približne 100 tis. eur. Neskôr sa má projekt rozšíriť celoplošne na všetkých poberateľov dávok v hmotnej núdzi.

Rezort práce ustúpil od zámeru sledovať to, aký tovar a služby si budú poberatelia dávok v hmotnej núdzi cez E-pay karty kupovať. „Podľa našich prepočtov by to zbytočne predražilo celý systém,“ priznala. Rozsah tovarov, ktoré si sociálne odkázaný človek bude môcť cez kartu kúpiť, tak nebude obmedzený. Podľa Nicholsonovej by to aj tak nezaručilo, že by si ľudia v hmotnej núdzi nakúpený tovar nevymenili napríklad za alkohol alebo cigarety. Denné limity na platby cez E-pay karty budú mať len tí poberatelia dávok v hmotnej núdzi, pri ktorých štát využíva inštitút osobitného príjemcu. Ostatní pri platbách cez kartu nebudú obmedzovaní. Dodávateľ E-pay karty musí zabezpečiť vydanie karty, jej výmenu, bezhotovostné úhrady v obchodoch, výbery v hotovosti a vklady vlastných prostriedkov.

3 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy