Ryanair bude z Bratislavy lietať do Londýna-Lutonu, na Malorku a do Bari

01.02.2010 15:48
Letecký dopravca Ryanair
Letecký dopravca Ryanair Autor:

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair plánuje z Bratislavy otvoriť tri nové letecké linky. Írsky letecký dopravca začne od apríla tohto roka lietať z Bratislavy do Londýna-Lutonu. Od mája bude spoločnosť prevádzkovať aj linky z Bratislavy do španielskeho Palma de Mallorca a talianskeho mesta Bari.

Novú linku do Londýna-Lutonu bude spoločnosť prevádzkovať denne od 1. apríla. Letecké spojenie na Bari a Palma de Mallorca začne prevádzkovať letecký dopravca 4. mája, a to tri a štyrikrát týždenne. Ryanair po otvorení nových leteckých liniek bude na bratislavskom letisku prevádzkovať 22 pravidelných liniek.

Ryanair má 39 základní a prevádzkuje viac ako 1 000 nízkoná­kladových liniek do 150 destinácií v 26 krajinách. Spoločnosť operuje s flotilou 218 nových Boeingov 737–800 a objednaných má ďalších 96 nových lietadiel, vrátane plánovaných vyradení, ktoré budú postupne dodávané v priebehu dva a pol roka. Ryanair momentálne zamestnáva vyše 7 tis. zamestnancov a očakáva, že v súčasnom fiškálnom roku prevezie približne 66 mil. cestujúcich.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku