VIDEO: Výstavba najväčšieho tunela na Slovensku napreduje. Pozrite si unikátne zábery zvnútra

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zverejnila nové video z tunela Višňové. Tento tunel pri Žiline, ktorý je momentálne vo výstavbe, je najdlhším na Slovensku a má za cieľ prepojiť chýbajúcu diaľnicu na severe Slovenska. Tunel je súčasťou úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. V súčasnosti sa na stavenisku vykonávajú projektové práce, aby sa mohlo začať so samotnou montážou tunelovej technológie, tvrdí NDS.

11.01.2024 11:53
Tunel Višňové Foto:
Tunel Višňové vo výstavbe.
debata (169)

„Brúsi sa sekundárne ostenie a zrealizujeme aj nátery ostenia,“ informujú diaľničiari. V novom videu ponúkajú naozaj unikátny vhľad do samotného vnútra stavby. Iba tunel Višňové má zhruba 7,5 kilometra.

Výstavba v tuneli Višňové
Video
Visnove, D1 Čítajte viac Výstavba najsledovanejšieho a najnáročnejšieho úseku diaľnice D1 pokračuje. Ukázali, ako vyzerá tunel Višňové
Diaľnica D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala,...
Diaľnica D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala,...
+21Diaľnica D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala,...

NDS tvrdí, že vo videu sú unikátne zábery z medzistropu a vetracej šachty. V tuneli budú stavbári pokračovať nátermi sekundárneho ostenia. Na trase diaľnice aktuálne robia posledné vrstvy konštrukcie vozovky, montujú protihlukové steny, záchytné či bezpečnostné zariadenia.

Tunel by mal byť otvorený zrejme niekedy v priebehu roka 2025, ak sa nič nepredvídateľné nestane. Presný dátum však zatiaľ diaľničiari neuvádzajú.

Viac informácií o tuneli nájdete na tejto stránke.

© Autorské práva vyhradené

169 debata chyba
Viac na túto tému: #Národná diaľničná spoločnosť #tunel Višňové