PPA vyplatila historicky najvyššiu sumu, jej výška je takmer 567 miliónov eur

Je to o 84 miliónov eur viac než minulý rok.

12.07.2022 10:53
Traktor Foto:
Ilustračné foto
debata (1)

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatila v rámci priamych podpôr takmer 567 miliónov eur, čo je 97,30 percenta z celkového objemu viac ako 582 milióna eur, ktorý má PPA vyplatiť na základe prijatých žiadostí o priame platby. V porovnaní s minulým rokom ide o 84 miliónov eur viac. Ku koncu júna minulého roku vyplatila PPA takmer 483 miliónov eur. Informovala o tom PPA v tlačovej správe.

„Keď to porovnám s minulým rokom, som rád, že sa nám podarilo spracovať a vyplatiť výrazne viac žiadostí o priame podpory. Postupne sa nám darí napĺňať ciele, ktoré sme si zadefinovali. Je to aj vďaka lepšie nastaveným procesom a výraznému posunu v elektronizácii respektíve digitalizácii," uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

žatva Čítajte viac Stane sa zo Slovenska Sicília? Vlna horúčav odštartovala superskorú žatvu, úroda je sklamaním

Z Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu vyplatila PPA ku koncu júna 98,05 percenta a z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka 95,51 percenta. Je to prvýkrát čo sa podarilo PPA markantne zvýšiť percento vyplatenej sumy v priamych podporách a zároveň skrátiť termín vyplatenia finančných prostriedkov žiadateľom. „Pre mňa boli hneď od môjho nástupu do agentúry neakceptovateľné lehoty pri hodnotení žiadostí. Som úprimne rád, že zmeny, často veľmi náročné, prispeli k tomu, že som sľub dodržal a lehoty sa nám nielen pri priamych platbách, ale aj v ostatných činnostiach, darí výrazne skrátiť," uzavrel Kiss.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #dotácie #PPA