Vlaky sa rušiť nebudú. Rezorty financií a dopravy sa dohodli na dofinancovaní

Chýbajúcich 24 miliónov eur na prevádzku vlakov sa vykryje z kapitoly Ministerstva dopravy a výstavby SR. Obe strany sa tiež dohodli na tom, že rokovania o kompenzácii výpadku tržieb ZSSK ešte budú pokračovať.

10.06.2022 19:25
Ide o pravdu, Andrej Doležal Foto:
Andrej Doležal
debata

Ministerstvo financií SR (MF SR) a Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR) sa dohodli na dofinancovaní vlakovej dopravy na rok 2022. Na rokovaní sa dnes na tom definitívne dohodli štátni tajomníci oboch ministerstiev Marcel Klimek a Jaroslav Kmeť.

VIDEO: Minister Doležal o rušení vlakov. Prečo by to podľa neho bol krok späť?

Video

„Chcem sa poďakovať predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi za to, že sa aktívne vložil do vyriešenia tohto problému, vedeniu ZSSK, a tiež štátnemu tajomníkovi Klimekovi za konštruktívny prístup,” zhodnotil výsledok rokovania štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť.

Jeho náprotivok z rezortu financií Marcel Klimek dodal, že výsledkom náročných, ale konštruktívnych rokovaní ministerstiev a ZSSK je, že občania na Slovensku sa nemusia obávať rušenia vlakových spojení. Obe strany sa tiež dohodli na tom, že rokovania o kompenzácii výpadku tržieb ZSSK ešte budú pokračovať.

debata chyba
Viac na túto tému: #vlaky #Slovensko