Doležal podpísal zmluvu o poskytnutí finančného príspevku. Takmer 70 miliónov eur pôjde na projekt výstavby R4 Prešov

Časť stavby severného obchvatu Prešova bude financovaná z eurofondov.

24.08.2021 11:30
R4 Prešov severný obchvat marec 2021
Ilustračná fotografia
debata

VIDEO: Pri portáli cestného tunela Bikoš podpísali zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z eurofondov.

Video

Viac ako 67,7 milióna eur pôjde na preplatenie časti projektu výstavby R4 Prešov – severný obchvat, I. etapa, z eurofondov. Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v Prešove v utorok podpísal zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Zmluvná cena celej stavby, ktorá je v realizácii, je viac ako 142 miliónov eur.

„Financovanie I. etapy bolo naplánované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Čo sa podarilo našim úradníkom, respektíve v kvalitnej komunikácii s Európskou komisiou sa podarilo, že 67 miliónov eur na vybraných 33 objektov bude refundovateľných ešte v rámci tohto operačného programu. Inak povedané to, čo sme mali hradiť zo štátneho rozpočtu, bude kryté z fondov Európskej únie," uviedol Doležal.

Severný obchvat mesta Prešov, ktorý je vo výstavbe, je dlhý 4,3 kilometra. Začína sa v napojení na diaľnicu D1 v mimoúrovňovej križovatke Prešov západ a končí sa v mimoúrovňovej križovatke Prešov sever s cestou I/68, ktorá zabezpečí vylúčenie tranzitu z centrálnej mestskej zóny. Motoristom ušetrí približne 10 minút.

Zhotoviteľom stavby R4 Prešov – severný obchvat, I. etapa, je Váhostav-SK a TuCon. Zmluvná cena predstavuje 142.876.816 eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #Prešov #R4 cesty #eurofond