Heger už našiel náhradu za Mičovského. Povedal o ňom aj prezidentke

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) v piatok informoval prezidentku Zuzanu Čaputovú o kandidátovi na ministra pôdohospodárstva. Kto nakoniec nahradí dosluhujúceho ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského (OĽaNO) však premiér médiám zatiaľ neprezradil.

04.06.2021 14:51 , aktualizované: 15:49
heger Foto: ,
Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
debata (61)

Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády. „Meno navrhovaného kandidáta zverejníme potom, ako sa pani prezidentka bude mať možnosť s návrhom podrobnejšie oboznámiť,“ odpovedal tlačový a informačný odbor úradu vlády na otázku Denníka Pravda ohľadne zverejnenia mena kandidáta.

Mičovský oznámil svoju rezignáciu ešte 25. mája 2021, demisiu prezidentke doručil tento týždeň v pondelok. Dôvodom demisie je návrh na väzobné stíhanie siedmich obvinených osôb v súvislosti s korupciou na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF).

Ján Mičovský Čítajte viac Mičovský podal demisiu. Prezidentka by ho mala prijať v najbližších dňoch

Medzi obvinenými bola aj generálna riaditeľka SPF Gabriela Bartošová, ktorá do funkcie nastúpila za súčasnej vlády a nominoval ju Mičovský.

Lesníci chcú Mičovského

Viac ako tisíc zamestnancov štátneho podniku Lesy SR, Štátnych lesov (ŠL) TANAP-u a Lesopoľnohospo­dárskeho majetku (LPM) Ulič podpísalo v krátkom čase výzvu adresovanú ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jánovi Mičovskému (OĽANO) na stiahnutie ním podanej demisie. Zároveň zasielajú otvorený list prezidentke Zuzane Čaputovej, aby demisiu neprijala. TASR o tom v piatok informovala Marína Debnárová, vedúca odboru komunikácie Lesov SR, s tým, že ide takmer o tretinu všetkých zamestnancov spomínaných podnikov.

Cítime podporu našich zamestnancov, preto sme požiadali v ich mene prezidentku, aby sa svojou autoritou zasadila o zotrvanie Jána Mičovského vo funkcii ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, reagoval riaditeľ ŠL TANAP-u Ján Marhefka. Zamestnanci LPM Ulič sa reálne obávajú o ich ďalšiu budúcnosť v podmienkach hladovej doliny. Očakávajú, že minister Mičovský zabojuje za zachovanie tohto štátneho podniku. Aj preto podpísala výzvu drvivá väčšina našich zamestnancov, zdôraznil riaditeľ Mário Perinaj.

Tento štátny podnik zamestnáva takmer 200 ľudí a plní aj funkciu sociálneho podniku. Je najväčším zamestnávateľom v regióne uličskej doliny bez väčšej možnosti zamestnať sa mimo lesníckej a poľnohospodárskej činnosti. Podľa Perinaja Mičovský bol pre nich zárukou, že podnik zostane zachovaný. V minulosti bola už totiž niekoľkokrát snaha o jeho zrušenie. Lesníci v liste prezidentku žiadajú o porozumenie a podporu lesníckeho sektora.

Váš rozhovor s ministrom Mičovským, ktorého považujeme za úprimného, čestného a pre vec zapáleného človeka, by mohol podľa nášho názoru znamenať prehodnotenie jeho stanoviska k podanej demisii a pokračovanie v už započatých reformách v lesnom hospodárstve, uviedli. (tasr)

© Autorské práva vyhradené

61 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo pôdohospodárstva #prezidentka #Eduard Heger