Pomoci sa konečne dočkajú aj prevádzkovatelia kín

Vyše pol milióna eur, ktoré sú súčasťou mimoriadnej finančnej pomoci pre nezávislú kultúru v koronakrízovom období, a ktorá je určená na podporu prevádzkovateľom kín, distribuuje Audiovizuálny fond (AvF) v októbri.

28.09.2020 14:50
kino, sála, filmy, premietanie, kinematografia, Foto: ,
Pomoci sa napokon dočká takmer 80 percent slovenských kín.
debata (1)

"Celkovú sumu 502 400 eur prerozdelí fond medzi všetkých 57 prevádzkovateľov kín, ktorí podali žiadosť v termíne stanovenom mimoriadnou výzvou, uviedol AvF.

"Rada fondu po uzávierke výzvy rozhodla o zvýšení podpory pre jednosálové kiná z 2500 eur na 3400 eur. Zvýšila tiež sumu pre každú kinosálu vo viacsálovom kine z 2000 eur na 2650 eur. Spolu tak fond pomôže 176 kinosálam, čo je takmer osemdesiat percent zo všetkých štandardných kinosál po celom Slovensku, výnimkou sú letné kiná a alternatívne priestory, uvádza ďalej AvF.

Zároveň vyzýva úspešných žiadateľov, aby promptne dodali fondu všetky dokumenty potrebné pre vyhotovenie zmluvy tak, aby sa už začiatkom októbra mohli prostriedky kontrahovať a dotácie posielať.

Zostávajúcich dvestotisíc eur z mimoriadneho príspevku od ministerstva kultúry využíva fond v prebiehajúcej výzve 3/2020 na zvýšenú podporu distribúcie, predovšetkým nových slovenských filmov v kinách.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #kiná #Audiovizuálny fond #pomoc štátu